Tudomány

Magyar Tudomány Ünnepe – Vízstratégia – Fő téma a Balaton

Az MTA Víztudományi Program tervezetét, első eredményeit a Magyar Tudomány Ünnepe keretében tartott konferencián mutatták be, 2016. november elején. „Elengedhetetlen, hogy új fejezetet nyissunk a magyar víztudományi kutatásban. A Víztudományi Program a tudományos élet számára régi adósságot törleszt a víztudományi oktatás és kutatás fellendítésével, a kapott eredmények azonban legtöbbször közvetlen társadalmi jelentőséggel is bírnak” –… Tovább »

Naprakészen a NAP-ról

Gyöngyösi Balázs, MNO Az információrobbanás is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a 2020-as, 2030-as évekre egészséggazdasági szempontból a legsúlyosabb betegséggé váljon a depresszió és annak szomatikus következményei. Az Emberi Agy Projektre 1,2 milliárd eurót költenek. Az agyba ültethető mikrochip előre jelezheti és meg is akadályozhatja az epilepsziás rohamot – emelte ki a friss kutatási eredmények közül… Tovább »

Egyed Bálint leendő agykutató – InnoDiákok Fóruma (videó)

“Magyarként magyar földön érezheti jól magát az ember, itthon kell megállni a helyünket!” – vallja az agykutatónak készülő medikus, a SE elsőéves hallgatója, aki a feltörekvő tudósnemzedék hat ígéretes, ifjú képviselőjének egyikeként mutatkozott be nemrégiben a Magyar Tudományos Akadémián. A szaktudás mellett éppoly fontos számára a vidéki mentalitás és az emberi tartás.    ,... Tovább »

Klímaérzékeny helyen élünk

A 2014. novemberi Magyar Tudomány Ünnepén elhangzott előadások A természeti erőforrások fogyatkozásának kérdéseit, a globális felmelegedés Kárpát-medencét érintő hatásait, a klímaváltozás társadalmi aspektusait, valamint a munkaerő-vándorlás okozta kihívásokat összegezték „A jólét ára: a természeti-társadalmi erőforrások a jövő kihívásai és kockázatai tükrében” című előadóülés résztvevői. A rendezvény előadói a tudományos eredmények ismertetése mellett a várható tendenciákat is… Tovább »

A Magyar Tudomány Ünnepe 2014. – Jövőképet adó tudósok

Messze látó tudomány: felelős válaszok a jövőnek  Űrcsillagászat, genetika, vizuális informatika és agykutatás is szerepel a novemberben országszerte több mint kétszáz rendezvényt kínáló, az idén Messze látó tudomány alcímet viselő Magyar Tudomány Ünnepe programjában. A tudomány a jövő alakításának meghatározó eszköze. Eredményeivel hozzájárul a jövőbeli kilátások értelmezéséhez. Különösen nagy jelentősége van ennek olyan időszakban, amikor… Tovább »

A magyar tudomány ünnepe / Előadás az “isten-részecskéről”

Trócsányi Zoltán  Debreceni Egyetem és MTA DE Részecskefizikai kutatócsoport Az előadás képei itt láthatók  A “Diákok az Akadémián” program keretében Trócsányi Zoltán akadémikus az elemi részecskéket vizsgáló felfedező kutatások világába kalauzolja el a középiskolásokat. Gazdag illusztrációs anyaggal kísért előadásából a növendékek megismerhetik az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) laboratóriumában folyó munkát, és képet kaphatnak a szinte teljes bizonyossággal igazolt… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!