Tudomány

Káprázatos új képek az agyról

Az agykutatóból művésszé lett Greg Dunn és Brian Edwards fizikus különleges maratási technika segítségével készítettek rajzokat az agy különféle területeiről.   Az agytörzs, amely az alapvető élettani funkciókat (keringés, légzés) irányítja és a kisagy Dunn először is felvételeket gyűjtött az agyról, például idegsejtekről és azok kapcsolatairól szóló részletes ábrákat. Ezeket átlátszó lapok alá helyezte, és így készítette… Tovább »

Mit mondhat nekünk az idegtudomány a borkészítésről?

„Az agyban van egy öröm- és kielégültségérzés központ, amelyben számos, az ön- és fajfenntartás szempontjából fontos tevékenység – például a táplálkozás, a szex, a siker – dopamint szabadít fel, ezáltal hoz létre örömérzetet. Ezzel az ember sajnos megtanult visszaélni, rájött, hogy számos kábítószer és az alkohol is dopamint szabadít fel ezen az agyterületen, s így… Tovább »

A zene mágiája segít a sztrókos páciensek felépülésében

Minden betegség zenei probléma, A gyógyítás pedig zenei megoldás. Novalis   „A zene rendeltetése: belső világunk jobb megismerése, felvirágozása és kiteljesedése. A népek legendái isteni eredetűnek tartják.”  Kodály Zoltán  Keönch Márton zongoraművészre életének egy kiemelkedő eseménye, egy Grieg-koncert után néhány nappal sújtott le a rettegett betegség. A sztrókot, ahogy arra a neve is utal, sokan tekintik csapásnak. Ő… Tovább »

Játékosítottad már az életed?

Agyunknak a játék adja meg azt a kihívás- és örömdózist, amelytől legjobb formáját érheti el. S ma a játék egyre inkább határok nélküli: az oktatás, a munka, az egészség- és környezetvédelem elkezdenek játék-álruhát ölteni, hogy avatarjaink kalandozásaiból olykor visszarántsanak minket a valóságba.  A játék ember-voltunk lényege: kevesen merték ezt állítani, köztük a holland kultúrtörténész, Johan… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!