Tudomány

Ázsiai Nobel-díjat alapítottak

A tajvani milliárdos által alapított díj olyan tudósokat díjaz, akiket a Nobel-bizottság nem. A Nobel-díjhoz hasonló szerepet szán alapítója a Tang-díjnak, amellyel kétévente jutalmaznák a természet- és társadalomtudományok négy területén a legkiválóbb elméket. A Tang-dinasztia (618-907) után elnevezett Tang-díjat kezelő, több mint 100 millió dollár kezdőtőkével induló alapítvány létrehozását Samuel Yin tajvani üzletember hétfőn jelentette be…. Tovább »

Agykutatás évtizede – másodszor

“Múlt nélkül nincs jövő, s mennél gazdagabb a múltad, annál több fonálon kapaszkodhatsz a jövőbe.” (Babits Mihály) Kezdjük tehát a múlttal. Agykutatás évtizede először: a 90-es évek   Az Amerikai Egyesült Államokban a szenátus megszavazta és Bush elnök 1989. július 25-én aláírta azt a határozatot, mely az évszázad utolsó évtizedét az agykutatás évtizedének nyilvánította. Az, hogy a… Tovább »

Az agykutatás évtizede Európában: 2013-2023.

  2013 és 2023 között a kontinens 80 tudományos intézménye vehet részt az 1,2 milliárd eurós, Henry Markram által irányított Emberi Agy Projektben (Human Brain Project, HBP), amelynek célja az emberi agy működésének pontosabb megértése, az idegrendszeri betegségek gyógyítása. Az Európai Bizottság által kezdeményezett, jövőbeni és feltörekvő technológiák fejlesztésére irányuló FET (Future and emerging technologies)… Tovább »

Világhírű tanítványok, rézsikló a vadvirágok közt – az agykutató Dr. Somogyi Péter büszkeségei

Dr. Somogyi Péter büszke arra, hogy a Semmelweis Egyetemen kezdte pályáját és itt születtek legnagyobb felfedezései. Az Angliában élő tudós a Semmelweis Egyetem Újságnak adott interjújában arról is beszélt, hogy szinte minden hónapban hazalátogat, és ha van szabadideje, akkor a természetet járja. Ha nem is a pusztaságból csinált édent, de egy bozótost formált át eredeti… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!